cytat: o miłości dojrzałej

Dziś bardzo mądry cytat dedykowany osobom, które mają problem z odnalezieniem zadowolenia w długoletnim związku. Cytat pochodzi z książki “Sekrety kobiet” pani Ewy Woydyłło:

“Wiele osób mylnie interpretuje fakt wygaśnięcia ognia, który połączył partnerów na początku. Tak jakby tylko jedno uczucie miało wystarczyć do trwania związku. To dziecinne i nierealne.  W małżeństwie – na różnych jego etapach, tak jak w porach roku – zmieniają się barwy, odcienie i temperatura. Mit ustawicznej niezmienności jest infantylny i szkodliwy, bo niepotrzebnie frustruje. Czasu nie da się cofnąć. Można tylko za każdym razem podążać w stałej gotowości dbania o nasz ogród tak, by był piękny nie tylko wiosną”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Cytaty, Partnerstwo i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>